İcra ve İflas Hukuku

Anasayfa » İcra ve İflas Hukuku

İcra ve İflas Hukuku; genel tanımı ile alacaklı ve borçlu arasındaki işlemlerin hangi prosedüre tabi olarak ne şekilde yürütüleceğini belirleyen kurallar bütünüdür.

Tahsil edilemeyen her türlü borç ve alacak işlemleri İcra İflas Hukuku kuralları içerisinde çözüme kavuşturulabilmektedir. Tahsil edilemeyen alacak kalemleri hukuki olarak Cebr-i İcra(Devlet Kanalı) ile tahsil edilmektedir.

çanakkale icra avukatı

Tahsil edilemeyen, her türlü çek,senet,bono, poliçe, sözleşme bedelleri(kira,alım-satım,hizmet vs.), mahkeme ilamları, İcra Müdürlükleri aracılığıyla Cebr-i İcra kanalı ile tahsil edilmektedir.

İş bu husus başlı başına bir uzmanlık gerektirmekte olup, alacak konusunda başlı başına haklı olmak alacağın tahsili için yeterli olmamakta, kendiliğinden ödenmeyen her türlü alacak(çek,bono,senet, poliçe, mahkeme kararları vs.) için İcra yoluna başvurmak zorunda kalınmaktadır.

Çanakkale merkezde yer alan büromuz bu hususta son derece özveri ile çalışmakta, müvekkillerinin alacaklarını tahsil etme konusunda tüm hukuki yol ve işlemleri en etkili şekilde kullanmaktadır. Büromuz nezdinde avukatlarımız aracığılığı ile her türlü kişisel ve kurumsal icra takip işlemleri yapılmaktadır.

Çanakkale Miras Avukatı

Whatsapp
Çanakkale Avukat
Çanakkale Avukat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?