Tazminat Hukuku

Anasayfa » Tazminat Hukuku
çanakkale tazminat avukatı

Yazgan&Çelik Avukatlık bürosu nezdinde, her türlü kişi, kurum veya kuruluşların, haksız fiilleri nedeni ile ya da çeşitli sözleşmeler kapsamında sözleşmeye aykırılık hallerinde mağdurların uğramış oldukları maddi ve manevi zararların giderilmesi amacı ile alanında uzman hukukçularımız tarafından profesyonel olarak faaliyet yürütülmektedir.

Bu kapsamda, uğranılan zararın tespiti ile başlayan süreç,  pratik ve hızlı bir şekilde yürütülerek, tespit edilen zararın en kısa sürede giderilmesi sağlanmaktadır.

Yazgan&Çelik Avukatlık bürosu, Tazminat Hukuku alanındaki bilgi ve tecrübesi ile müvekkillerinin haklarını tam ve eksiksiz olarak elde etmesini sağlamaktadır. Tazminat Hukuku’nun kendi içerisinde bir çok alt dalı bulunmakta olup, çokça karşılaşılan zarar türlerinin başlıcaları Sözleşmeye Aykırılık Hallerinde doğan zararlar(Alım-Satım, Hizmet sözleşmeleri vs.), Trafik ve İş Kazaları nedeni ile uğranılan bedensel ve cismani zararlar ve araç hasaları, Tıbbi Uygulama Hataları(Malpraktis) ve Sigorta Poliçeleri kapsamında teminat altına alınan zararlandırıcı olay nedeni ile uğranılan zararlardır. Ancak Tazminat Hukuku alanı bu sayılan haller dışında çok geniş bir alan olup, alanında uzman hukukçular tarafından sorun ve problemlerin çözülmesi gerekmektedir Aksi takdirde zarara uğrayan kişi ya da kurumların zararları katlanarak artmaktadır.

Bu kapsamda herhangi bir tazminat talebi ile adli makamlara başvurmadan önce mutlaka alanında bilgi ve birikime sahip uzman hukukçulara danışarak hareket etmek gerekmektedir.

Çanakkale İcra Avukatı

Whatsapp
Çanakkale Avukat
Çanakkale Avukat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?