Medeni Hukuk ve Aile Hukuku

Anasayfa » Medeni Hukuk ve Aile Hukuku
çanakkale boşanma nafaka avukatı

Çanakkale Merkez’de avukatlık hizmeti veren büromuz, Kişilerin Medeni Hukuk ve Aile Hukuku alanında karşılaştıkları; Miras, ortaklığın giderilmesi(izale-i şüyu), boşanma, nafaka, soybağı, mülkiyet, vakıf, dernek, vs. sorunları başta olmak üzere her türlü sorunun çözümü sağlanmaktadır.

Günlük yaşantı içerisinde kişilerin karşılaşabileceği sorunların büyük bir bölümü Medeni Hukuk’un faaliyet ve uygulama alanı içerisinde kalmaktadır. Kişi ve kişilik hakları, taşınır taşınmaz eşya mülkiyet hakları, vakıf, dernek ve tüzel kişilerin hak,organ ve yetkileri, borç ilişkileri ve aile ilişkileri vs. hepsi Medeni Hukuk içerisinde yer almaktadır. Özet olarak kişilerin medeni hukuk, genelde kişilerin birbiriyle ya da belirli durumlarda devlet kurumları ile doğrudan veya dolaylı olan özel ilişkilerine verilen isimdir.

çanakkale miras izale-i şuyu avukatı

Taşınmaz mülkiyeti açısından uygulamada en çok karşılaşılan durumlar, miras, ortaklığın giderilmesi(izale-i şuyu), tasarrufun iptali, tapu iptal ve tescili, muris muvazası, taşkın yapı vs. şeklinde devam etmektedir. Miras davaları ve Ortaklığın giderilmesi(izale-i şüyu) davalarında pay ve değerlerin tam ve doğru olarak tespiti büyük önem taşımaktadır. Yine veraset ve intikal işlemleri Medeni Hukuk alanına girmektedir. Büromuz müvekkillerinin karşılaştıkları tüm sorunlara etkili ve pratik çözümler sunma konusunda uzmandır.

Çanakkale Ceza Avukatı

Whatsapp
Çanakkale Avukat
Çanakkale Avukat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?